Monday, May 25, 2020
ripost.news

таг: свет

Голем скок на цените на нафтата

На светските пазари цените на нафтата минатата недела силно се зголемија, достигнувајќи највисоко ниво од ноември минатата година, бидејќи членките на ОПЕК се придржуваат...

ТРАГЕДИЈА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Најмалку 281 жртва во цунами, се очекува бројката...

Бројот на загинатите во цунамито во Индонезија достигна 281 жртва, повредени се 1.016, а 57 луѓе се водат како исчезнати. Според локалните медиуми, се очекува...

За една година убиени 80 новинари во светот

За една година убиени 80 новинари во светотОбјавено пред 11 минута - 18 декември, 2018Од Макфакс Во светот во 2018 година се убиени 80 новинари...

Реалниот живот VS Виртуелниот свет (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/dnevnadozalepog/videos/1069386753229716/?t=0

ЛИСТА НА ГРАДОВИ: Каде најдобро се заработува?

Дојче Банк го објави годинешниот извештај во кој се споредуваат трошоците за живот во најголемите градови во светот и се анализира животниот стандард. Врз...

НАЈНОВО