Monday, March 25, 2019
ripost.news

таг: седница

СЕДНИЦАТА ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА: Заев вчера ги образложи амандманите (ВИДЕО)

Да се издигнеме над делбите и да гледаме како се вее нашето знаме пред Брисел, порача премиерот Зоран Заев на продолжението на собраниска седница...

СОБРАНИЕ: Продолжение на седницата на која се и измените на Изборниот...

Собранието ќе ја продолжи 53. седница на која на дневен ред се повеќе закони, но и Предлог на декларација за поддршка на пристапниот процес...

СОБРАНИЕ: Седница за гласање доверба на Владата

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја одржи 42. седница на која на дневен ред е барањето за гласање доверба на Владата поднесено...

ВЛАДА: Меморандумот за разбирање меѓу Министерството за економија и Министерството за...

На дневниот ред на денешната седница Владата ќе ја разгледа информација во врска потпишувањето на Меморандумот за разбирање меѓу Министерството за економија на Република...

Собранието ќе ја продолжи 40. седница

Собранието на Република Македонија денеска во 14:00 часот ќе ја продолжи 40. седница. За најголем дел од законите кои се на дневен ред на оваа...

Економски теми на денешната владина седница

Владата денеска треба да ја одржи 61. седница на чиј дневен ред, меѓу другото, се Информацијата за предлог договор за доделување државна помош на...

Македонија на Мешовиот комитет ќе бара Србија да не врши ГМО...

Седница на Мешовитиот комитет на Македонија и Србија за надминување на бариерите и сите отворени прашања за полесен проток на стоки и унапредување на...

Седница по повод 75 години од депортацијата на Евреите од Македонија

Во Собранието на Република Македонија ќе се одржи 37. седница по повод 75 години од депортацијата на Евреите од Република Македонија во логорот на смртта...

РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРОЕКТИ: Седница на владите на Словенија и Србија

Во Брдо кај Крањ ќе се одржи заедничка седница на владите на Србија и на Словенија. На седницата ќе се разговара за реализација на започнатите...

ЗАКАЖАНА СЕДНИЦА: Ќе продолжи ли конечно расправата за буџетот во матичната...

Во Законодавниот дом за денеска е закажано ново продолжение на седницата на Комисијата за финансирање и буџет, на која на дневен ред е Предлог-буџетот...

НАЈНОВО