Monday, March 25, 2019
ripost.news

таг: снег

Каде има најмногу снег?

Во Маврови Анови снежната покривка достигна 73 сантиметри, додека во Попова Шапка паднаа 40 сантиметри снег. Во Крушево има 39 сантиметри, 33 во Битола...

Сестрите Кортни и Кендал позираа во бикини на снег (ФОТО/ВИДЕО)

Манекенката Кендал Џенер имаше навистина интересни празници. Кендал е една од најплатените манекенки на светот, која празниците ги помина заедно со семејството, но тоа...

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Ќе се формира нова снежна покривка над 20...

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне во западните и јужните делови. Насекаде низ земјава ќе...

Какво време нè очекува во наредните денови?

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи кои поради спуштање на постуден воздухо од север и на некои пониски места ќе...

ВИКЕНДОВ ДОЖД И СНЕГ: Минусни температури во цела Македонија

Температури под нулата изутринава има во цела Македонија, а најниските се измерени во Берово -10 степени и во Скопје минус осум. Времето денеска, според УХМР,...

ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ: Во Маврово снежна покривка од 25 сантиметри

Најмногу снег во изминатите 24 часа е наврнат на Маврово каде е формирана снежна покривка од 25 сантиметри. Снег има и во Крушево и...

Какво ќе биде времето денеска?

Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено...

Снегот нема да им наштети на земјоделските култури

Врнежите од снег и падот на температурите што ја зафати Македонија нема да предизивкаат позначителни оштетувања кај земјоделските култури, вели Анѓелко Анѓелески, агрометеоролог од...

Македонија под снег на вториот ден од пролетта

Времето во Македониja, денеска,  ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, во јужните делови од дожд и снег, а во крајниот...

ДОЖД И СНЕГ: Температурата до 18 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне. Повеќе врнежи ќе има во...

НАЈНОВО