Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: сноуборд

Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

Американскиот сноубордер Шон Вајт е победник во дисциплината хајфпајп и по трет пат стигна до златниот медал на ЗОИ. Вајт беше највисоко на победничкиот подиум...

Младата сноубордистка Клои убедливо најдобра во халфпајп (ВИДЕО)

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето. - Знаев дека нема да бидам...

ЗОИ 2018: Американката Андерсон првата сноубордистка која го одбрани златото

Џејми Андерсон од САД го освои златниот медал во дисциплината слоупстајл (жени) на Олимпијадата во Пјонгчанг и стана првата сноубордистка која го одбрани првото...

СНОУБОРД: Седумнаесетгодишник го донесе првиот златен медал за САД

Редмонд Џерард (17) го донесе првиот златен медал за САД на Олимписките игри во Пјонгчанг, откако победи во дисциплината „слоупстајл“ во сноуборд. Џерард постигна резултат...

НАЈНОВО