Saturday, August 15, 2020
ripost.news

таг: СП

Лазаров: Нема да калкулираме против Шпанија, ќе влеземе максимално

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека утре нема да се калкулира против силната селекција на Шпанија за да се сочуваа силите...

ЗА ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Хрватска брилијантна во второ полувреме, оди во...

Хрватска вечерва ја победи Англија со 2:1 во полуфиналето на Светското фудбалско првенство и за првпат во својата историја стигна до финале на Мундијал. Веќе...

РОНАЛДО: Сите очекуваме повеќе од Нејмар

Легендарниот напаѓач на бразилската репрезентација Роналдо рече дека од Нејмар очекувал подобар настап на Светското првенство. - Морам да признам, сите повеќе очекувавме од Нејмар,...

СТИНГ: Не ме интересираат успесите на англиската репрезентација

Британскиот музичар Стинг во кусо интервју за германскиот весник „Велт ам Сонтаг“ изјави дека не го засега успехот на англиската репрезентација, и повеќе го...

СП 2018: Хрватска ја победи Русија по пенали и се пласираше...

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во полуфиналето на Светското првенство по победата над Русија по изведувањето на пенали (1:1 во регуларното време и 2:2...

Ѓоковиќ ќе навива за Хрватска во четвртфиналето против Русија

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е познат како голем обожавател на фудбалот, па затоа не изненадува што ги гледа повеќето од натпреварите од Светскиот...

Марадона скапо ќе го чинат испадите на трибините (ВИДЕО)

Светската фудбалска федерација (ФИФА) најверојатно ќе му го укине статусот амбасадор на фудбалот на Армандо Диего Марадона, поради се почестите ексцеси кои ги прави...

СП 2018: Четворица повредени во фан-зона на Бразил

Четворица бразилски навивачи настрадаа во стампедо што се случи пред стадионот Минерау во Бело Хоризонте, објави АФП. До инцидентот во фан-зоната каде што организирано присуствуваа...

СП 2018: Бразил ја освои групата „Е“ по победата над Србија

Бразил е победник во групата „Е“ и се пласираше во елиминациската фаза на фудбалскиот Мундијалот во Русија, откако ја совлада Србија со 2:0 во...

СП 2018: Шпанија заврши на прво место по ремито со Мароко

Тимот на Шпанија се квалификуваше за осминафиналето на Светското првенство по драматичните 2:2 со Мароко во натпревар од групата „Б“, одигран синоќа во Калининград. Јагос...

НАЈНОВО