Friday, August 7, 2020
ripost.news

таг: Стево Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ: Возењето мотор за Заев е поважно од инаугурацијата на Пендаровски

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да...

Пендаровски седна на претседателското столче

По официјалната церемонија на примопредавање на претседателската функција, Стево Пендаровски го испрати неговиот претходник Ѓорге Иванов од претседателската вила на Водно. Двајцата претседатели се...

АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби првиот ТВ дуел со Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска убедливо го добила вчерашниот дуел со Пендаровски во рамките на кампањата за избор на Претседател на Република Македонија, според анкетата на...

Пендаровски ја започна кампањата со песна (ВИДЕО)

Ќе бидам претседател на сите граѓани. Заедно ќе изградиме силна, безбедна и економски напредна држава. Заедно одиме напред! - напиша кандидатот за претседател на...

ПЕНДАРОВСКИ: Утре чекаме официјална најава за покана во НАТО

Во текот на утрешниот ден чекаме официјална најава од седиштето на НАТО во Брисел дека на Македонија ќе и биде доделена официјална покана на...

НАЈНОВО