Wednesday, February 26, 2020
ripost.news

таг: СЈО

Јанева денеска ќе дава исказ за „Рекет“

Доскорешната шефица на СЈО, Катица Јанева,ќе дава исказ за случајот „Рекет“. Таа втор пат ќе се соочи со обвинителката Русковска, по минатомесечниот распит кога беше...

Ристоска: СЈО е се уште живо

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на судењето за Талир, изјави дека СЈО се уште постои и функционира. Таа вели дека според законот за СЈО,...

Разрешена Катица Јанева

Без дискусија, едногласно, е усвоен предлогот Катица Јанева да биде разрешена поради несовесно и нестручно раководење со СЈО. Oва го истакна Илија Димовски по...

Асаф Адеми тврди дека е отворен за соработка со СЈО

Министерот за култура Асаф Адеми не е во детали запознат со извештајот за неправилности во работата на Министеството за култура во 2016 година, што...

НАЈНОВО