Thursday, March 22, 2018
ripost.news

таг: тренд

МОДА ВО ПРОЛЕТ: Заборавете на џемпери, извадете ги кошулите и кожните...

Пролетта пристигна, па веќе може да размислувате за полесна облека и обувки. Ставете го во преден план убавите цветни кошули, памучни фустанчиња и блејзери без...

НОВИОТ ХИТ КАЈ ЖЕНИТЕ: Кармин со мирис на „Нутела“

Кашмер Никол е жената која го измисли новиот кармин по кој полудеа сите жени. Станува збор за карминот за усни Нитела (Nutella), произведен од...

ОРЕОЛ ОД ВЕЃИ: Блогерка наметна нов бизарен тренд на „Инстаграм“

Хана Лин е 16-годишна блогерка која сосема случајно наметна нов моден тренд. Станува збор за споени веѓи кој го крстија ореол, а по кој трендесетерките...

Кои бои на чевли ќе бидат тренд оваа пролет?

Трендот кој најголемата слава ја доживеа во 80-тите години, чевлите во пастелни тонови, се враќа на модната сцена. Свежина, нежности префинетост со сандали, преку салонки,...

#NUWAVE: Најтренди фризура сезонава (ВИДЕО)

Задоволни сте со вашата фризура, но сепак сакате да направите мала промена? Во тој случај оваа фризура е идеална за вас. Станува збор за најновиот...

ТРЕНД: Различна боја на коса секој ден, како ви звучи? (ВИДЕО)

Светло розова, темно црвена, зелена, платинеста, сина... сакате ли често да ја менувате бојата на косата? Последниов период е посебно актуелно да се носи бојадисана...

НАЈНОВО