Wednesday, February 26, 2020
ripost.news

таг: ураган

ФЛОРИДА: Ураганот „Доријан“ донел пакети со кокаин (ВИДЕО)

Ураганот „Доријан“ донесе вчера силен ветар и дожд на брегот на Флорида, но и нешто неочекувано – пакети со дрога, јавуваат американските медиуми. Од полицијата...

НАЈНОВО