Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: урнат

Се урна надвозник во близина на Џенова, има жртви (ВИДЕО)

Во близина на Џенова, град во северна Италија, се урна надвозник, кој е дел од автопатот, а официјалните лица тврдат дека има загинати и...

Се урна руски хеликоптер на Далечниот Исток, шестмина загинати (ВИДЕО)

Шест лица загинаа рано изутринава при пад на руски хелкипотер во реонот на градот Хабаровск на Далечниот Исток на Русија. Како што соопшти руското Министерство...

По земјотресот во Мексико се урна хеликоптер со мексикански министер, неколкумина...

Хеликоптер со кој мексиканскиот министер за внатрешни работи Алфонсо Наварете се превезуваше до местото на синоќешниот земјотрес во Мексико, се урна при слетувањето, при...

АВИОН СЕ УРНА ВО ХОКСБЕРИ: Тргнале на предновогодишен ручек, шестмина мртви,...

Австралиските полицајци нуркачи ги најдоа телата на шестмината патници во хидроавионот кој денеска падна во реката Хоксбери, северно од Сиднеј, јави националната телевизија Еј Би Си.  Спасувачките бродови...

НАЈНОВО