Thursday, June 20, 2019
ripost.news

таг: уставни измени

СЕДНИЦАТА ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА: Заев вчера ги образложи амандманите (ВИДЕО)

Да се издигнеме над делбите и да гледаме како се вее нашето знаме пред Брисел, порача премиерот Зоран Заев на продолжението на собраниска седница...

Заврши втората фаза од уставните измени

По тридневна расправа во македонското Собрание беа утврдени Нацрт-амандманите со кои ќе се направат измени на Уставот согласно Договорот од Преспа. Со ова заврши...

НАЈНОВО