Thursday, February 22, 2018

таг: фудбал

ПАНДЕВ: Во јуни ќе одлучам дали ќе продолжам со мојата кариера...

Македонскиот репрезентативец и член на италијанска „Џенова“, Горан Пандев пред италијанските медиуми ја прокоментира својата иднина и дали планира да го продолжи договорот со...

Во Шпанија откриена шема за местење натпревари

Шпанската полиција растури шема за местење фудбалски натпревари во која биле вмешани играчи и клубови од пониските лиги. Властите објавија дека повеќе од 20...

Перез го понудил Иско на ПСЖ

Претседателот на „Реал Мадрид“, Флорентино Перез, го предложил играчот од средниот ред на „белите“, Иско на неговиот колега од „Пари Сен Жермен“ - Насер...

ЗИДАН: Победата ни е целосоно заслужена

Тренерот на „Реал Мадрид“, Зинедин Зидан, беше задоволен од победата (3:1) над ПСЖ во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите. Францускиот специјалист...

ФИФА: Едно место подолу за Македонија

Македонската фудбалска репрезентација се наоѓа на 74. место на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Иако Македонија немаше натпревари од последното рангирање што Светската фудбалска...

ГВАРДИОЛА: Веќе сме во четвртфиналето

Менаџерот на „Манчестер Сити“, Пеп Гвардиола, смета дека неговиот тим ја заврши работата во осминафиналниот двомечот со „Базел“ уште на првиот дуел во Швајцарија. „Сити“...

РАСКИНАА ДОГОВОР СО „АДИДАС“: Кој ќе го облекува „Милан“?

Италијанскиот фудбалски клуб „Милан“ и германскиот спортски гигант „Адидас“ по 20 години соработка се согласија на предвремено раскинување на 10-годишниот договор кој го потпишаа...

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот...

УЕФА: Судиите да не се штедат, да казнуваат почесто груби прекршоци!

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ги повика судиите почесто да ги казнуваат грубите прекршоци за време на натпреварите од Лигата на шампионите и од Лигата...

ГВАРДИОЛА: Де Бруин е зрел за „Златната топка“

Менаџерот на „Манчестер Сити“, Пеп Гвардиола, смета дека Кевин Де Бруин заслужува да биде прогласен за најдобар фудбалер на светот. Де Бруин е еден од...

НАЈНОВО