Wednesday, January 23, 2019
ripost.news

таг: Христијан Мицкоски

Мицкоски: Заев и Џафери извршија атентат врз Македонија

На прашањето дали денeска се случи пуч во Македонија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија во Отворено студио, рече дека...

Мицкоски со новогодишно обраќање: Ќе има победа над црнилата, искрата е...

Интегрален текст од новогодишното обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски Ме прашуваат што е среќата? Kога сме задоволни, сигурни, кога семејството е обезбедено, децата...

Мицкоски од Велес: Македонија е вечна, а власта не е!

Добар ден од градот јунак, добар ден од Велес и ви благодарам што денес, недела одвоивте од вашето време да ни се придружите овде,...

Мицкоски на средба со здруженијата на лица со посебни потреби

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, претставници ВМРО-ДПМНЕ од Интер-парламнтарната пратеничка група, Унијата на жени и членови на Комисијата за труд и социјална политика...

Мицкоски: Нови поразителни факти за црното владеење на Владата

Нови поразителни факти за црното владеење на Владата. Големи ветувања, никаква реализација, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил. -Во месец јули...

МИЦКОСКИ:Црно време за економијата уште поцрно за граѓаните

Помина не само јуни, туку дојде и јули, август, септември, октомври, сега сме ноември, нема рестартирање на „Југохром“. Но затоа вчера дојде ново ветување...

МИЦКОСКИ: Граѓаните на референдумот да постапат според сопственото убедување

Донесовме одлука секој граѓанин на референдумот да постапи според  сопственото убедување, соопшти лидерот  на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски на прес-конференција доцна вечерва по неколкучасовните состаноци...

„ПАДНА“ ДОГОВОР: ДИК ќе се гласа со двотретинско мнозинство, „пржинска влада“...

Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија, во Клубот на пратениците, по речиси шест часа дебата постигнаа договор за дел од прашањата што им...

МИЦКОСКИ: Македонија доби само надеж дека можеби идната година ќе има...

Македонија не доби чиста препорака веднаш како што ветуваше Зоран Заев и Владата, само надеж дека можеби идната година ќе се исполнат целосно критериумите...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вчера ги погази црвените линии

Зоран Заев вчера ги погази црвените линии кои досега ги бранеа сите политичари на кои граѓаните им ја дадоа довербата да ја водат државата,...

НАЈНОВО