Wednesday, November 14, 2018
ripost.news

таг: Христијан Мицкоски

МИЦКОСКИ: Граѓаните на референдумот да постапат според сопственото убедување

Донесовме одлука секој граѓанин на референдумот да постапи според  сопственото убедување, соопшти лидерот  на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски на прес-конференција доцна вечерва по неколкучасовните состаноци...

„ПАДНА“ ДОГОВОР: ДИК ќе се гласа со двотретинско мнозинство, „пржинска влада“...

Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија, во Клубот на пратениците, по речиси шест часа дебата постигнаа договор за дел од прашањата што им...

МИЦКОСКИ: Македонија доби само надеж дека можеби идната година ќе има...

Македонија не доби чиста препорака веднаш како што ветуваше Зоран Заев и Владата, само надеж дека можеби идната година ќе се исполнат целосно критериумите...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вчера ги погази црвените линии

Зоран Заев вчера ги погази црвените линии кои досега ги бранеа сите политичари на кои граѓаните им ја дадоа довербата да ја водат државата,...

ДУЕЛОТ ЗА НЕКОГО КОМЕДИЈА: Твитерџиите распалија инспирирани од Заев и Мицкоски

По синоќешното медиумско соочување помеѓу премиерот на РМ, Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, социјалните мрежи грмнаа во екот на комедијата. Уште од...

МИЦКОСКИ ГО ПОКАНИ ЗАЕВ НА КАФЕ: Како помина ТВ-дуелот помеѓу премиерот...

Македонија конечно после 11 години зачмаеност е на вистинскиот пат кон стратешките определби-ЕУ и НАТО, а тоа го потврдуваат и сите извештаи за земјата...

Заев и Мицковски утревечер на прв ТВ дуел на МТВ

Македонската телевизија утревечер, во 20 часот, ќе го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот...

МИЦКОСКИ НА СРЕДБА СО БОРИСОВ И ЖОЗЕФ ДОЛ: Членство во ЕУ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Софија оствари средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов и претседателот на Европската народна партија Жозеф Дол. Средбата, како што...

МИЦКОСКИ ДО ХЕКЕР: Власта со полтички притисок врз институциите и граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од Подпретседателот Александар Николовски и Тимчо Муцунски, оствари средба со Јан Хекер, Советник за надворешна политика на Канцеларот...

Заев и Мицкоски ќе се сретнат вечерва

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе имаат заедничка средба во Владата на РМ. Се очекува двајцата лидери на најголемите партии...

НАЈНОВО