Saturday, February 24, 2018

таг: Челзи

ЛШ: „Челзи“ и „Барселона“ ремизираа, „Баерн“ си обезбеди четвртфинале

Натпреварот меѓу „Челзи“ и „Барселона“ на „Стемфорд бриџ“ заврши нерешено 1:1, додека „Баерн Минхен“ на домашен терен со убедливи 5:0 го совлада „Бешикташ3 во...

Конте и непроспиени ноќи поради „БАРСЕЛОНА“

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте имал непроспиени ноќи за време на подготовките за дуелот против „Барселона“ во осминафиналето во Лигата на шампионите. На крајот на...

КОНТЕ: Добрата игра победува во борбата против шпекулациите

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте, беше исклучително задоволен по победата (3:0) над Вест Бромвич Албион синоќа во 27. круг на Премиер Лигата. „Челзи“ беше...

На играчите на „Челзи“ им е забрането да се смеат?!

Фудбалерите на „Челзи“ добија известување за несекојдневна забрана. Менаџерот Антонио Конте донел забрана за смеење за време на тренинзите. Англиските медиуми пренесуваат дека овој потег...

КОНТЕ: Ќе се бориме за пласман во Лига на шампиони

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте по синоќешниот пораз од „Борнмут“ се откажа од одбрана на титулата и најави борба за место кое обезбедува пласман...

„Челзи“ не го дава АЗАР

Актуелниот англиски шампион „Челзи“ ќе ја отфрли понудата на „Манчестер Сити“, дури и ако таа биде 200 милиони фунти. Претходно беше објавено дека „Граѓаните“...

„ЧЕЛЗИ“ НА ПОТЕГ: Босанецот Џеко бара плата од 5,5 милиони евра

Премиерлигашот „Челзи“ е подготвен да му понуди договор на Един Џеко до 2019 година и плата од 4,5 милиони евра годишно, додека босанскиот репрезентативец...

КОНТЕ ПРИЗНАВА: Го сакав Ван Дајк, но се откажав кога беше...

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте призна дека во тимот сакал да го има холандскиот стопер Ван Дајк, пред да оди од „Саутемптон“ во „Ливерпул“,...

ВЕНГЕР СЕ ЖАЛИ: Спорен пеналот на Азар?

Големото градско дерби помеѓу „Арсенал“ и „Челзи“ одиграно синоќа во Лондон заврши нерешено 2: 2, а првиот гол за „Челзи“ го постигна Азар од...

СИТЕ ГО САКААТ: Стигнале три понуди за Роналдо

„Реал Мадрид“ доби три понуди за својата суперѕвезда Кристијано Роналдо, објави „Дон Балон“. Интерес за Португалецот пројавиле Челзи, ПСЖ и ЛА Галакси. Според информациите Роналдо...

НАЈНОВО