Saturday, August 15, 2020
ripost.news

таг: „Шанзелизе“

Радосни парижани, ја славеа победата на „Шанзелизе“ (ВИДЕО)

Франција е првиот финалист на Мундијалот во Русија, а победата во полуфиналето над Белгија беше причина илјадници навивачи на „триколорите“ да излезат и да...

НАЈНОВО