Monday, February 24, 2020
ripost.news

таг: Јанева

Јанева се враќа во затворот во Шуто Оризари

СКОПЈЕ - Второобвинетата во случајот „Рекет“- поранешниот шеф на СЈО Катица Јанева, денеска ќе биде вратен во затворот „Скопје“ во населбата Шуто Оризари. Таа беше...

Со лисици на раце и полициска придружба Јанева дојде на распит...

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева со лисици на раце денес беше спроведена во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција....

Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да ѝ се продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, потврдуваат за Телма од обвинителството. До сега...

Милошоски: Власта ја штити Јанева, Заев изјави дека обвинителката ќе излезе...

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот...

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ побара итна седница со единствена точка...

Денеска пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, согласно Деловникот побара итна седница со единствена точка на дневен ред, разрешување на осомничената специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Согласно...

Димовски: Џафери треба итно да ја свика седницата за разрешување на...

Талат Џафери треба итно, за денес, да ја свика седницата за разрешување на Катица Јанева, за да има време Советот на Јавни обвинители да...

НАЈНОВО