Wednesday, January 23, 2019
ripost.news

таг: Јанис Бутарис

Националисти го претепале градоначалникот на Солун (ВИДЕО)

Градоначалникот на Солун, 75-годишниот Јанис Бутарис е хоспитализиран со тешки повреди на главата и нозете откако вчера бил нападнат од група гневни националисти, пренесуваат...

БУТАРИС: Скопјани нема да нè изедат, нема основа за страв дека...

Од што се плашиме, дека можеби соседите ќе ни го земат Солун? Сега е шансата да завршиме со ова отворено прашање. Скопјаните не се...

БУТАРИС: Аеродромот „Македонија“ може да се преименува во „Никос Галис“

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, изјави дека треба да се размисли за промена на името на солунскиот аеродром „Македонија“. - Не велам дека треба да...

БУТАРИС: Наместо да му олесниме на соседот, ние ги нарекуваме Цигано...

Дали и што губи Грција, доколку нашата земја не се интегрира во евро- атлантските институции вели во изјава за локалните медиуми од Солун, Јанис...

БУТАРИС: Сфаќањето дека Македонија е само грчка е мошне лошо

Солунскиот градоначалник Јанис Бутарис смета дека сфаќањето дека Македонија е само грчка и ништо повеќе од тоа е мошне лошо. Тој за грчката агенција АНА-МПА,...

„МАКЕДОНЕЦОТ“ БУТАРИС: Заев ќе го смени името на аеродромот и таблите...

Глупостите на политичарите се „виновни“ што „прашањето за името излезе од колосек“, вели солунскиот градоначалник Јанис Бутарис. Тој во интервју за радиото на грчката новинска...

БУТАРИ И ЗАЕВ НА ОКТОПОД ВО СОЛУН: Три пати одрече дека...

Гградоначалникот на Солун, Јанис Бутари, и покрај тоа што одрече дека го поканил македонскиот премиер Зоран Заев во Солун за Нова година, му посака...

Бутарис тврди дека Заев се самопоканил во Солун! Премиерот ќе ја...

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис за „То Вима“ изјави дека не го поканил премиерот Зоран Заев да дојде за Нова Година туку дека тој самиот се...

ПУ, ПУ, НЕ ВАЖИ: Кога реков Македонија згрешив при изразувањето, се...

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис упати остри критики до оние кои го обвиниле за национално предавство бидејќи за време на посетата во Скопје го...

БУТАРИС: Оваа чудна врева затоа што реков Македонија, ме остава целосно...

Реакциите во Грција, како од пратеници на опозициските партии, така и од медиумите затоа што градоначалникот на Солун во Скопје го употреби уставното име...

НАЈНОВО