Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: „Џенова“

Се урна надвозник во близина на Џенова, има жртви (ВИДЕО)

Во близина на Џенова, град во северна Италија, се урна надвозник, кој е дел од автопатот, а официјалните лица тврдат дека има загинати и...

ОВАЦИИ ЗА ПАНДЕВ: Со помош на Македонецот „Џенова“ до победа (ВИДЕО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев постигна убав гол за „Џенова“ синоќа на дуелот со „Верона“. Пандев иако во игра влезе во 81. минута...

ПАНДЕВ: Во јуни ќе одлучам дали ќе продолжам со мојата кариера...

Македонскиот репрезентативец и член на италијанска „Џенова“, Горан Пандев пред италијанските медиуми ја прокоментира својата иднина и дали планира да го продолжи договорот со...

ГОЛОТ ЗА КОЈ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Пандев му покажа на „Интер“! (ВИДЕО)

Македонскиот капитен Горан Пандев беше стрелец на еден гол, а „Џенова“ со 2:0 го совлада неговиот поранешен клуб „Интер“ во 25. коло од Серија...

БАЛАРДИНИ: Пандев е извонреден, точно знае што прави (ВИДЕО)

Тренерот на „Џенова“ Давиде Балардини, не го криеше своето задоволство откако неговиот тим минатата ноќ го победи „Лацио“ на „Олимпико“, а особено пофални зборови...

„Пандев куп“: Балкански и европски фудбалски гиганти доаѓаат во Струмица

ФК „Aкадемија Пандев“ во новата 2018 година ќе го организира еден од најспектакуларните турнири за младински категории на овие простори. Турнирот го носи името...

Пандев со нов гол ја спасува „Џенова“ (ВИДЕО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го постигна единствениот погодок на синоќешниот дуел во Верона со кој неговиот клуб Џенова забележа важен триумф...

Роси нов соиграч на Пандев

Своевремено еден од најталентираните италијански фудбалери Џузепе Роси по седум месеци отсуство поради повреда ќе потпише за „Џенова“ каде игра и македонскиот репрезентативец Горан...

НАЈНОВО